środa, 3 czerwca 2015

SOS Beagle - pomagajmy!

Bardzo lubię pomagać. Chyba każdy lubi pomagać. A najlepsze jest pomaganie bezinteresowne. Gdy nie oczekuje się niczego w zamian, gdy robi się coś od serca, z własnej woli, dla innych, a nie dla siebie, nie dla pieniędzy.

Kocham beagle i bardzo się cieszę, że istnieje taka fundacja jak SOS Beagle - dzięki niej wiele beagle'i znalazło dom, dobry i odpowiedzialny dom, który wiedział, jak zająć się tą rasą, jak pokonać słabości i wzmocnić atuty rasy. Jeśli  ktoś chce mieć beagle'a, nie stać go na kupno rasowego za 1000 zł wzwyż, to lepiej wesprzeć fundację, poznać wspaniałych ludzi, którzy zawsze dadzą wspaniałą radę co do beagle'a którego adoptujemy, niż kupić psa z pseudohodowli, w której tylko pieniądze się liczą. Maniek jest z pseudohodowli - kupowałam go doprawdy świadomie,  miałam kupić psa z  hodowli "prawdziwej", ale nie udało mi się to. Nie wyobrażam sobie życia bez Mańka, to prawda, tak samo jak inni posiadacze psów, nieważne skąd, ale sam fakt wsparcia takiej ohydnej hodowli jest przykry. Naprawdę, fundacja zrzeszająca psy w typie danej rasy to piękna rzecz i strasznie się cieszę, że ludzie wymyślili coś takiego. Wielkie podziękowania dla SOS Beagle za przysłane mi wspaniałe gadżety, które każdego dnia przypominają mi o tej fundacji. Gdybym teraz miała wziąć drugiego to na pewno najpierw długo rozglądałabym się po różnych fundacjach czy nawet schroniskach, bo to ma sens - nie mówię teraz, że psy  ze schroniska kochają bardziej, bo dla mnie to nie prawda, psy rasowe też są do kochania i zasługują na taki sam szacunek, ale jednak wspaniałe jest wsparcie psa po przejściach i pokazanie, że człowiek to nie tak duże zło.


Jeszcze raz dziękuję za gadżety SOS Beagle!
Mam nadzieję, że pomagacie różnym organizacjom, fundacjom, stowarzyszeniom.
Życzymy Wam z Mańkiem miłego długiego weekendu, najlepiej aktywnego, bo pogoda sprzyja. Do następnego postu! Taki jakiś krótki ten pościk wyszedł :D


G&M

10 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie, ze jesteś aktywna w tego typu akcjach. Moim zdaniem to super pomysł. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja te uważam że pomaganie jest super i sama chętnie wpłacam pieniążki czy kupuję jakieś drobiazgi bezdomniakom. Aczkolwiek trzeba pamiętać, że mając psa "po przejściach" może być trudniej, czasem trzeba dłuugich lat, żeby wyleczyć psiaka z traumy. To jest minus niestety, a dla mało doświadczonej osoby, lub niechętnej do nauki to może byc niestety minus nie do przeskoczenia. I później taki biedak trafia z powrotem pod skrzydła fundacji lub ląduje przywiązany do drzewa w lesie... :/

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomaganie jest super, świetny pomysł z tą akcją. Pozdrawiamy pusia-i-ja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie, że tak angażujesz się w pomagania, nie wszystkich na to stać niektórzy tylko gadają że należy to robić a sami nic nie robią. Dlatego bardzo cię podziwiam.

  Pozdrawiam!
  beagle-pikus.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. No widać, że masz wspaniałe serce, ja od tych wakacji też mam zamiar bardziej pomagać schroniskom i fundacjom, jakoś bardziej się tym zainteresować.
  Świetny post, również Cię bardzo podziwiam! :) Brawo!
  Pozdrawiamy!
  http://codziennebeagle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Popieram! Najlepiej skonsultować się z organizacją lub doświadczonym hodowcą przed kupnem psa! Psy ze schronisk niczym nie różnią się od innych, nie są lepsze ani gorsze. Te gadżety to super pamiątka ;)
  Śliczny ten twój Maniek <3
  Pozdrawiamy!
  http://www.roxithedog.blogspot.com/
  K&R

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze popieram wszystkie fundacje, uważam że to cudowna sprawa =).

  H&F
  http://jaimojaspanielka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Fundacje są wspaniałe... Robią coś, aby pomóc, a nie garnąć pieniądze. Pseudo hodowli jest dużo i przyznam, że z każdej zabrałabym wszystkie psy. Adopcja psa z pseudo ma też swoje plusy: ratunek psa.
  Maniek jest cudny! Moja Roxi jest ze schroniska... :D.

  Pozdrawiamy,
  Monia i Roxi,
  http://psie-perypetie.blogspot.com/ :).

  OdpowiedzUsuń
 9. Warto pomagać! :) Smutne jest to że tak wiele psich istotek nie mają swoich domków i kochającego właściciela.

  Pozdrawiamy
  Ola i Baddy!
  http://baddy-wspanialy-labrador.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń